Yayın Koşulları

Yazı Yayınlama Koşulları:

  1. Ussuz, özgün ve yeni çalışmalara yer veren bir yayın organıdır. Derlemeci değil, yaratıcı ve üreticidir.
  2. Bununla birlikte, yazar/şair/çevirmen, daha önce başka bir yerde yayımladığı bir metin üzerinde önemli değişiklikler yaptığı için ya da kendinde saklı bir nedenle (bu durumu ve isterse gerekçesini Ussuz’a bildirerek) söz konusu çalışmasını Ussuz’da yayımlamak istediğinde, editörlerce, ilgili metin değerlendirmeye alınır. Ancak bu metinlerin daha önceki yayım yerinin ulusal ölçekte dağıtımı yapılmayan ya da elektronik ortamda çıkarılan bir dergi/yayın organı olması temel koşuldur. Holding/sermaye dergileri ile yazınsal erk/iktidar oyunlarına bulaşmış dergilerde yer almış metinler, öbür koşulları taşısalar bile değerlendirmeye alınmazlar.
  3. Daha önce herhangi bir edebiyat dergisinde çalışmaları yayımlanmamış, yazı ya da şiirlerini ilk kez Ussuz’da yayımlayacak kişilerin, çalışmalarından en az üç örnekle birlikte kendilerini tanıtan kısa bir yazı da göndermeleri gerekmektedir.
  4. Yayımlanan yazılardan yazarları sorumludur. Ussuz hiçbir biçimde sorumluluk kabul etmez.

Yorum Onay Koşulları:

  1. Yorumcuya ait geçerli bir e-posta adresi
  2. Yorumcunun tam adı
  3. Yorumun konuyla/yazıyla ilgili ve anlaşılır olması
  4. Yorumun Türkçe yazım kurallarına uygun olması
  5. Yorumun hakaret, küfür ve  nefret dolu, saygısız ve seviyesiz, kaba, tahrik edici, tehdit edici, aşağılayıcı, küçük düşürücü, onur zedeleyici olmaması.

Yazılarınızı

ussuz.edebiyat@gmail.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.